SİLİVRİ ALÇIPAN ASMA TAVAN FİRMASI Alçıpan Bölme Duvar İşleri - Pratikel Yapı

Go to content

Main menu:

SİLİVRİ ALÇIPAN ASMA TAVAN FİRMASI Alçıpan Bölme Duvar İşleri

 
ALÇIPAN - ASMA TAVAN USTASI
 
Alçı

Alçı, alçı taşının pişirilip toz durumuna getirilmesinden elde edilir. Alçı taşı yani; kalsiyum sülfat dihidratın  öğütülüp 190 °C de suyunun % 75'i çıkıncaya kadar ısıtılmasıyla elde edilir. Toz halinde olan alçı, su ile pasta haline getirildiğinde bir kaç dakika içinde sertleşir. Suyun fazlası gözenekli, azı da kırılgan bir yapı meydana getirir.

Alçıpan

Alçıpan, ortası alçı iki yüzü karton kaplı seri olarak standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Alçıpan, dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.
Alçıpan ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.
Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikte ve zamanda tasarruf sağlar.

 
Asma Tavan

Alçıpan asma tavan, genellikle ofis tavanlarında kullandığımız asma tavan uygulamalarını, günümüzde yaşam alanı olan evlerde de dekoratif aydınlatma için uygulamaktayız.
Taşyünü asma tavan
lar iş yeri, ofis, plaza, alışveriş merkezleri gibi ticari alanlarda tercih edilmektedir. Amaç; genellikle klima sistemlerinin uygulanmasına kolaylık sağlaması ve yüksek tavanların daha alçak bir görüntü oluşturulması içindir. Metal 60X60 asma tavan ve Alçıpan karolam asma tavan, tadilat ve dekorasyonlarda uyguluyoruz.

 
Alçıpanın Özellikleri

Uygulandığı mekanlar nefes alır. İçeriğinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler. Hafiftir, 1m2 boyaya hazır Alçıpan bölme duvar, tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir, esnektir, deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz bu özelliği ile alçıpan depremden daha az etkilenir. Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar (istediğiniz yalıtım değerlerine göre size en uygun alçıpan sistemi'ni önerelim). Alçıpan' ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez. Alçıpan yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır.

 
 
 
 
 
 
Copyrights @ all rights resereved by Pratikel Yapı
Back to content | Back to main menu